WFC 2013

pondělí, 17. červen 2013

Zahrát si na mistrovství světa před domácím publikem je snem většiny sportovců. Dvacet českých florbalistek se na tento zážitek může těšit už letos v prosinci, neboť již devátý světový šampionát žen hostí Brno a Ostrava. Sami sportovci ale nejlépe vědí, že domácí prostředí může být i velmi svazující a z počáteční výhody se rázem klidně stane nečekaný soupeř navíc. A právě toho se chce česká reprezentace florbalistek letos vyvarovat.

Velká očekávání fanoušků i nejbližších rodinných příslušníků, tlak odborné florbalové veřejnosti i médii, nejtěžší možná základní skupina s Lotyšskem, Norskem a Švýcarskem - to vše neberou české hráčky jako nepřekonatelné překážky, ale naopak jako velkou výzvu.

b_300_0_16777215_00_images_MHMD.jpg

A z domácího prostředí proto nechtějí mít strach, ale rády by z něj s pomocí florbalové veřejnosti udělaly svou největší zbraň. Motto českého reprezentace florbalistek pro MS 2013 v České republice proto zní: MŮJ DŮM, MŮJ HRAD!

Světový šampionát florbalistek se na území Česka odehraje poprvé v historii. Až dosud musely české reprezentantky do bojů o medaile vyjíždět za hranice, letos se však situace mění. Sadu zlatých, stříbrných a bronzových medailí přivezou zástupci Mezinárodní florbalové federace IFF v prosinci přímo na českou půdu a české hráčky věří, že pokud spojí své síly s českými fanoušky, alespoň jedna medailová sada v Česku nakonec i zůstane.

Jako symbol nadcházejícího boje se proto právě rozjíždí společná reprezentační a fanouškovská podpůrná akce MŮJ DŮM, MŮJ HRAD, jejíž základní myšlenka je následující - společnými silami do začátku MS florbalistek 2013 "dobýt" všechny české hrady a během šampionátu je pak od 7. do 15. prosince 2013 "hájit" před nájezdníky z ostatních 15 florbalových zemí, které si do Brna a Ostravy přijedou pro medaile!

Pravidla hry jsou jednoduchá. Na oficiálních stránkách šampionátu wfc2013.cz visí seznam českých a moravských hradů, které je potřeba dobýt. Dvacet z nich si vybraly právě české reprezentantky, jejichž úkolem je vyfotit se nejméně ve dvojici před vybraným hradem v dresu českého národního týmu. Prvním společně dobytým hradem byla Lipnice, kterou české hráčky zdolaly v rámci speciálního teambuildingového víkendu v červnu 2013. Naopak posledním hradem, který český tým zdolá opět společně těsně před startem MS, bude dominanta brněnského dějiště základní skupiny MS Špilberk.

Dobytí zbývajících hradů naopak české florbalistky přenechávají svým fanouškům a pevně věří, že je nezklamou! Symbolické dobývání všech českých hradů a jejich následné hájení na hřišti s podporou tisicovek spoludobyvatelů v hledištích brněnské a ostravské šampionátové haly je velkým snem a přáním současné reprezentace florbalistek!

Vyražte tedy v létě, na podzim a nejpozději v zimě na příjemnou vycházku a zároveň tím podpořte medailové touhy českých florbalistek! Stačí se jen domluvit ve svých klubech, vybrat si libovolný hrad, stáhnout si speciální grafiku akce MŮJ DŮM, MŮJ HRAD, podniknout výlet, vyfotit se s hradem v zádech a pomoci nám zaplnit všechna "bílá hradní místa" na speciální mapce celé akce!

Počet hradů, které můžete navštívit, není nijak omezen! Můžete putovat libovolně, klidně i na hrady z "reprezentační dvacítky" a zároveň zpropagujte svůj florbalový klub! Na speciálné mapce hradů budou umístěny fotky všech dobyvatelských týmů včetné názvů a loga jejich klubů, aby každý viděl, kdo všechno české reprezentantky v jejich medialovém boji na domácí půdě podporuje! Objevte i nové hrady, které na naší mapce třeba ještě nejsou. Zkuste vyzvat i přímo české reprezentantky, zda něchtějí některý z hradů dobýt s Vaším týmem!

Speciální grafika, se kterou se budete s Vašimi týmy u hradů fotit, je ke stažení ZDE, seznam hradů pro lepší informaci a přehled naleznete ZDE. Fotky s informacemi jaký hrad jste dobyli a z jakého jste klubu či jste jen fanoušci florbalu bez oddílové příslušnosti, posílejte prosím na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Všechny fotky budou postupně zveřejňovány na facebooku Český florbal a flickru MS2013 a současně se dobyté hrady a fotky s fanoušky budou aktualizovat na mapě, která je umístěna na webu MS 2013 v sekci MŮJ DŮM, MŮJ HRAD.

Spojte příjemné s užitečným! Udělejte si ve volném čase výlet na český hrad a podpořte tak české florbalistky v boji o medaili z domácího MS žen 2013! MŮJ DŮM, MŮJ HRAD!

GRAFIKA MŮJ DŮM MŮJ HRAD KE STAŽENÍ

SEZNAM HRADŮ KE STAŽENÍ

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: