WFC 2013

pondělí, 16. prosinec 2013

Mistrovství světa zná svého šampiona, podle papírových předpokladů se jím stal tým Švédska, o ostatních výsledcích a konečnému pořadí turnaje si přečtěte v posledním bulletinu zde!

Číst dál...
neděle, 15. prosinec 2013

Finále devátého světového šampionátu žen ovládly hráčky švédského národního týmu, které v severském derby porazily Finsko 5:1. Lví podíl na výhře měla opět elitní švédská formace, která se podílela na čtyřech z pěti gólů. Svěřenkyně trenéra Curta Söderströma získaly triumf zaslouženě, jelikož celému turnaji dominovaly. Švédky tak úspěšně navázaly na minulý šampionát, vybojovaly svůj čtvrtý triumf v řadě a i nadále zůstávají vládkyněmi ženského florbalu.

Číst dál...

Je nezastavitelná. Hraje v obrovské formě a už podruhé během jediného šampionátu zadupala český sen do země. Švýcarská kapitánka Silvana Nötzli přijela do České republiky s jediným cílem. Získat své zemi medaili. V osmé minutě prodloužení zápasu o bronz natáhla ke střele, po níž Švýcarsku zacinkala bronzová medaile.

Číst dál...

Ranní zápas o páté místo nabídl dvě naprosto odlišné poloviny. V té první střílely góly Norky, v té druhé Lotyšky. Pobaltské hráčky urputně bránily, vyrážely do nebezpečných protiútoků, a skvěle jim zachytala brankářka Višnevska. Norky se na gól nadřely a v druhé části zápasu nebyly schopny proměnit šance. Propadly pak několikrát v obraně a to rozhodlo.

Číst dál...

Semifinálová sobota přinesla spoustu fotografií a tweetů přímo z hlediště ostravské ČEZ Areny. Do tradičního přehledu ze světa sociálních sítích se dostal i oslavný taneček Švédek, které porazily domácí Češky 9:2.