WFC 2013

pátek, 25. říjen 2013

Do Česka míří šampionát seniorské kategorie po pěti letech a má rozhodně na co navazovat. V prosinci roku 2008 proběhlo v Ostravě a Praze zlomové mistrovství světa v mnoha ohledech. Výborní fanoušci, nezapomenutelná utkání, perfektní organizace, a dobrý výkon českého národního týmu – to byly ty pravé ingredience pro vytvoření památného turnaje, na jehož konci svět poznal po 12 letech nového mistra.

Triumf Finska v pražské O2 areně vidělo přes 14 200 fanoušků a přestože absolutní divácký rekord českému florbalu unikl jen o pár stovek, šampionát ukázal světu, kam se florbal bude ubírat v dalších letech. Český šampionát určil nová maxima v celkové návštěvnosti a v návštěvě na utkání základní skupiny. Sladkou tečkou bylo tehdy prozatímní uznání Mezinárodního olympijského výboru, které florbal získal právě během finálového víkendu a které se na jaře roku 2011 proměnilo v plné členství a možnost ucházet se o zařazení do programu her.

Český florbal je však nyní opět o řadu let starší a zkušenější a nemůže si klást nižší cíle, než opět uspořádat nezapomenutelný turnaj nejlepších týmů planety. Stejně jako před MS 2008 dělají florbaloví nadšenci všechno pro to, aby právě české mistrovství světa, strhlo širokou veřejnost a překonáním rekordů určilo florbalu další směr.

Národní tým doufá, že mu čeští fanoušci vytvoří opravdu domácí prostředí a pomohou mu v cestě za vysněnou medailí z domácího šampionátu. Pro mnoho hráček bude tento turnaj vrcholem kariéry a lze tedy očekávat špičkové sportovní výkony, které intenzivní podpora fanoušků z tribun může posunout až na samotnou hranici možností, což potvrdilo jak MS 2008, tak například basketbalový šampionát v roce 2010, kdy český tým předvedl fantastická utkání. Povede se to i českým florbalistkám?

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: