WFC 2013

pátek, 8. listopad 2013

V České republice patří florbal mezi nejrychleji se rozvíjející sporty – to je věta, kterou už slyšel každý, kdo se se sportem s děrovaným míčkem někdy setkal. Mnohem důležitější je si připomenout, kam se florbal svým dynamickým rozvojem za posledních dvacet let opravdu dostal. Na žebříčku počtu registrovaných hráčů ho poráží jen fotbal, divácký rekord halových sportů drží florbal s velkým náskokem. Kam tedy dál?

Prvenství má florbal také v dramatičnosti, vždyť žádný jiný sport nevložil rozhodnutí o mistrech sezóny do jediného speciálního utkání. Superfinále otevřelo florbalové brány obrovskému fanouškovskému i mediálnímu zájmu. Brány, které se pomalu boří pod náporem florbalové laviny. Fantastická atmosféra je totiž ozdobou všech velkých akcí, které se v České republice odehrávají. Své o tom vědí reprezentační výběry juniorů, mužů i juniorek.

zeny

Chybí jen to, aby fanoušci přesvědčili o své náklonosti také národní celek žen. Ten si domácí prostředí vychutná letos v prosinci poprvé a musí slyšet, vidět a cítit, že na své rivaly není sám. Florbal je hrdý na své organizační úspěchy a raketový rozmach, zbývá potvrdit i velké výkonnostní ambice. Patříme ve svém sportu mezi nejlepší, a kdo to neví, ať přijede do Brna a Ostravy okusit skvělou atmosféru a podpořit elitní florbal a české bojovnice na cestě za medailí.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: