WFC 2013

pátek, 8. listopad 2013

Euro Floorball Tour nebyla minulý víkend jediným kláním reprezentačních výběrů žen. Kromě turnaje v Göteborgu mohli diváci sledovat střetnutí národních týmů také v německém Döbelnu, švédském Mariestadu a francouzském Tourcoingu.

doblach.jpg

V Německu se střetly hned čtyři reprezentační celky – německé ženy a juniorky, Lotyšky a Rakušanky. Nejprve se národní týmy utkaly v základní části systémem každý s každým, poté přišly na řadu boje o konečně umístění. Turnaj v Döbelnu suverénním způsobem ovládly Lotyšky, které zvítězily ve všech třech zápasech základní části a ovládly i finálový střet s Německem. Reprezentace Lotyšska v základní části neztratila ani bod a navíc za tři duely nasbírala impozantní skóre 37:1. Ve finálovém duelu přetlačily Lotyšky domácí celek 4:1.

Souboj o třetí místo byl duelem juniorské reprezentace Německa a seniorského výběru Rakouska. Stejně jako v duelu základní části byly opět úspěšnější mladé Němky, které souboj o bronz ovládly v poměru 9:1. Jednoznačně nejproduktivnější hráčkou turnaje byla reprezentantka Lotyšska Luize Bilinská, jež za čtyři zápasy posbírala 16 bodů (11 gólů + 5 asistencí). Její spoluhráčky Karklinová a Isjominová za ní zaostaly o propastných osm bodů!

Lotyšky si tak pár týdnů před šampionátem zvedly úspěšným účinkováním v Německu sebevědomí. Na mistrovství v náročné skupině B vyzvou Česko, Švýcarsko a Norsko. Německo bude o postup do další fáze bojovat s lehčími soupeři, Němky totiž ve výkonnostně slabší skupině D vyzvou Japonsko, Kanadu a Dánsko. Rakušanky se na světový šampionát nekvalifikovaly.

Přípravné utkání mezi sebou sehrály také reprezentace Norska a Dánska. Zápas se konal na neutrální půdě ve švédském Mariestadu. Utkání jednoznačně ovládly Norky, které deklasovaly Dánsko 8:2. O výsledku rozhodla především první část, ve které Norky vstřelily během úvodních čtyř minut tři branky. Skóre i ve druhé třetině narůstalo a norský brankostroj se zasekl až ve třetí periodě. Norky si tak nakonec připsaly jednoznačné vítězství o šest branek.

Střet reprezentačních celků, které se však nezúčastní prosincového šampionátu, byl k vidění také ve francouzském Tourcoingu. Domácí Francouzsky vyzvaly v přátelském duelu výběr Velké Británie. Oba dva zápasy o gól ovládly Francouzky, nejprve v sobotu zvítězily 3:2, následně v neděli 4:3.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: