WFC 2013

sobota, 9. listopad 2013

V prosinci letošního roku se Brno a Ostrava stanou hlavními centry světového florbalu. Do moravských metropolí se kromě nejlepších hráček vydají i novináři, fanoušci a příznivci florbalu ze všech koutů světa. Ostrava si florbalovou pozornost užije už podruhé, v roce 2008 při mužském šampionátu tu díky bouřícím divákům byly k vidění neuvěřitelné sportovní výkony, dechberoucí dramata a obrovské emoce. Brno svou dávku přízně florbalového světa okusí poprvé.

 

b_300_0_16777215_00_images_florbal.jpg

Nejdůležitější však je, že se světový florbal vrací do České republiky. Vrcholová akce mezinárodního charakteru se u nás odehraje po dlouhých pěti letech. Nejméně pět let také dělí české fanoušky od další možnosti vychutnat si světovou florbalovou extratřídu. Česká florbalová unie podala oficiální přihlášku k pořadatelství Mistrovství světa mužů 2018. Soupeři ve výběrovém řízení jí budou Finsko a Slovensko, takže nic není jisté. Je to však další motivace pro to, abychom ukázali, že má florbal u nás ohromnou podporu.

Každý florbalista má tedy hned tři pádné důvody, proč v prosinci na MS vyrazit – bude mít jedinečnou šanci podpořit národní tým, užije si prvotřídní mezinárodní florbal a taky pomůže ukázat, že Česká republika je středem florbalového vesmíru a měla by jím zůstat!

 

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: