WFC 2013

pátek, 15. listopad 2013

Dvanáct bronzových medailistek z posledního MS 2011 ve Švýcarsku je v konečné dvacetičlenné nominaci na prosincovém MS 2013 v Česku. Reprezentační trenérky Karolína Šatalíková a Markéta Šteglová složily svůj kádr z hráček čtyř domácích klubů, jediným krajánkem je Martina Čapková ze švédské Mory.

b_300_0_16777215_00_images_zenyCR.jpg"Tvorba finální nominace na MS je vždycky těžká věc a jednoduché to nebylo ani letos. V poslední fázi přípravy jsme spolupracovali s 23 hráčkami (20 hráček a 3 brankářky), což je poměrně úzká skupina lidí. Viděli jsme se opravdu často a navzájem se velmi dobře poznali," uvedla na úvod svého komentáře k závěrečné nominaci reprezentační trenérka Karolína Šatalíková.

"Listopadového turnaje EURO FLOORBALL TOUR ve Švédsku se nezúčastnily Tamara Hašová a Zuzana Macurová. Zuzka doléčovala zraněný sval a u Tamary se při vyšetření, které všechny reprezentantky absolvovaly, objevil streptokok, takže den před odletem dostala antibiotika, i když se u ní žádná nemoc neprojevila. Stejným procesem týden před ní prošla Lucka Paulovičová, která ovšem EFT stihla. Zuzana Macurová je zkušená univerzálka, která může nastoupit téměř na každém postu, a s její účastí na MS jsme v případě úplného uzdravení předem počítali. U Tamary Hašové, která předvedla na předchozí akci v Polsku velmi dobré výkony, jsme ještě chtěli počkat na srovnání s výkony dalších hráček.

I když většina hráček předvedla ve Švédsku velmi dobré výkony, po pečlivém zvážení všech aspektů se nakonec do nominace vedle gólmanky Kristýny Horňákové nevešla Zuzana Tučková a Hana Koníčková. S finálním rozhodnutím jsme ještě čekali na Denisu Billou, která si na EFT zranila koleno. Podle informace od lékařů bude ale ještě před MS v pořádku a tak jsme s ní pro final list počítali."

Nominace české reprezentace na MS 2013 v České republice:

Brankářky: Jana Christianová FbŠ Bohemians
  Kristýna Provázková TJ JM Chodov
       
Obránkyně: Denisa Billá Herbadent SJM Praha 11
  Martina Čapková KAIS Mora IF (SWE)
  Nikola Černá FbŠ Bohemians
  Zuzana Halfarová 1. SC Vítkovice
  Kristýna Jílková Herbadent SJM Praha 11
  Anna Niemcová 1. SC Vítkovice
       
Útočnice: Adéla Bočanová FbŠ Bohemians
  Tamara Hašová Herbadent SJM Praha 11
  Iveta Hyršlová FbŠ Bohemians
  Anet Jarolímová Herbadent SJM Praha 11
  Eliška Krupnová Herbadent SJM Praha 11
  Zuzana Macurová Herbadent SJM Praha 11
  Lucie Paulovičová TJ JM Chodov
  Hana Sládečková 1. SC Vítkovice
  Dominika Šteglová Herbadent SJM Praha 11
  Tereza Urbánková Herbadent SJM Praha 11
  Jana Vojáčková TJ JM Chodov
  Gabriela Žůrková FbŠ Bohemians
Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: