WFC 2013

pátek, 22. listopad 2013

Německá reprezentace pod vedení Simona Brechbühlera je dalším výběrem, který zveřejnil soupisku pro deváté mistrovství světa žen v Brně a Ostravě. Pravidelný účastník světových šampionátů se pokusí s výrazně omlazenou sestavou bojovat o vylepšení jedenácté příčky z posledního mistrovství.

b_300_0_16777215_00_images_GERMANY.jpgHlavní kouč německé reprezentace to vůbec neměl jednoduché. V létě mu ze sestavy vypadla stálice a zároveň dlouholetá kapitánka Sandra Auböck (za svobodna Dirksen), která ukončila aktivní kariéru. Stejně jako jeho švýcarský protějšek Sascha Brendler tedy musel Brechbühler zvolit cestu omlazení. Jejím výsledkem je mimo jiné nominace teprve šestnáctileté obránkyně Randi Kleerbaum.

Věkový průměr německého výběru činí pouhých 21,6 roku. A věkový rozdíl mezi nejstarší a nejmladší je celých 13 let. Tedy spíše bude - Andrea Gerdes oslaví své devětadvacáté narozeniny 15. prosince, tedy v poslední den mistrovství. „I když je kádr oproti předchozímu šampionátu ve Švýcarsku v průměru mladší, nemyslím si, že by se to projevilo na kvalitě. Spíše naopak,“ řekl pro portál floorballmagazin.de hlavní kouč Simon Brechbühler.

Ten má ve svém výběru pět hráček hrající v zahraničí. Bez výjimky se však jedná o nižší soutěže ve Švýcarsku, Finsku a Švédsku.

Nominace reprezentace Německa na MS 2013:

Brankářky:

Reck Indra

 

Zell Svenja

Obránkyně:

Entelmann Lisa

 

Gacon Josephine

 

Horn Jenny

 

Jensen Ina

 

Kleerbaum Randi

 

Leonhardt Katja

 

Mietzsch Franziska

Útočnice:

Baumgarten Pauline

 

Engel Larissa

 

Gerdes Andrea

 

Heiskanen Madeleine

 

Kuhlmann Franziska

 

Mietz Anne-Marie

 

Neumann Laura

 

Glass Lisa

 

Patzelt Sara

 

Paulsen Berit

 

Schwarz Simone

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: