WFC 2013

úterý, 26. listopad 2013

Florbal je sice v České republice stále řazen mezi mladé sporty, nicméně jeho úspěchy jsou nevídané. V rámci domácího sportu totiž získal celou řadu prvenství a úspěšně si vede i na mezinárodní scéně.

b_300_0_16777215_00_images_sf1.jpgKromě toho, že je pořadatelem mnoha mezinárodních akcí, se jako první český kolektivní sport rozhodl vsadit ve finále domácích lig na napětí a atraktivitu jediného duelu „o všechno“. Superfinále je mimořádná akce, která každoročně láká k florbalu zájem médií i sportovní veřejnosti.

Stejný efekt by mělo přinést i prosincové mistrovství světa. Tentokrát totiž půjde o vrcholnou florbalovou akci okořeněnou obrovským mezinárodním významem. V České republice nebude atraktivní florbal k vidění jeden den, ale po celou dobu šampionátu, vždyť jeho systém i los přisoudily mimořádnou důležitost každému střetnutí. Od prvního hvizdu se navíc po hřištích budou prohánět největší světové florbalové hvězdy.

b_300_0_16777215_00_images_sf2.jpgFlorbal tak získá pozornost nejen celé naší republiky. Zda se stane český medailový sen na světovém šampionátu skutečností, se rozhodne na hřišti. Zejména fanoušci a jejich podpora však můžou být v rozhodující fázi hlavní hnací silou národního týmu. Budeme svědky florbalové pohádky? Na tuto otázku začne národní tým odpovídat již 7. prosince.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: