WFC 2013

úterý, 3. prosinec 2013

Florbalové Finsko s nadějí vzhlíží k dvacetičlennému výběru trenéra Kara Kuussaariho. Mistrovství světa v Brně a Ostravě je jedinečná šance sesadit z trůnu Švédky a po dlouhých dvanácti letech čekání vrátit zlato do země tisíce jezer.

b_300_0_16777215_00_images_Team_FINLAND.jpgFinská reprezentace přijede v ideální sestavě. Ve výběru jsou v podstatě zastoupeny všechny florbalové generace. Seveřanky budou jistě chtít v cestě za vysněným zlatem zužitkovat zkušenosti čerstvě třicetileté Laury Kokko v obraně, opřít své výkony o téměř bezchybnou Jonnu Mäkelä v brance, nechat vyniknout snajperku Eliisu Alanko či vypustit do hry mladičkého dravce Alisu Pöllänen.

Trenér Karo Kuussari měl dva roky čas, aby svůj výběr posunul zase o něco blíže vysněnému zlatu. Před dvěma lety nescházelo mnoho a Švédky odešly z finále poraženy. Kuussaari nyní ukázal na dvacítku hráček, přičemž mezi nimi trochu překvapivě schází opora zadních řad švédského Djurgårdens Sanna Roisko. Důvod? Kuussaari pro ni zkrátka v nadupané sestavě nenašel místo…

Finky čeká na mistrovství pořádně ostrý start. Už první zápas může zamíchat postupovými kartami třeba i pro Češky, přestože ty hrají ve skupině B. Finské reprezentantky zahájí šampionát proti Švédkám. A je dopředu jasné, že severské derby předvede fanouškům v Brně ženský florbal ve své plné kráse.

Nominace Finska na WFC 2013:

Brankářky:

Jonna

Mäkelä

 

Laura

Loisa

Obránkyně:

Tiia

Raitanen

 

Jenni

Tikkanen

 

Laura

Kokko

 

Laura

Manninen

 

Mia

Karjalainen

 

Laura

Mertsalmi

 

Tiia

Ukkonen

Útočnice:

Henna

Ilmola

 

Eliisa

Alanko

 

Kristiina

Kauppila

 

Emmi

Niemelä

 

Hanna-Mari

Uimonen

 

Elina

Kujala

 

Karoliina

Kujala

 

Marianne

Hannonen

 

Nina

Rantala

 

Katri

Luomaniemi

 

Alisa

Pöllänen

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: