WFC 2013

čtvrtek, 5. prosinec 2013

Český florbal odstartuje za necelé tři dny historicky první ženský světový šampionát na našem území. Hostit ho budou Brno a Ostrava, kde má florbal tradičně skvělou podporu. A domácí výběr navíc po vzoru úspěšných basketbalistek z MS 2012 vyhlásil útok na medaili. Právě jedna z vicemistryň světa, rozehrávačka Kateřina Elhotová, se s námi podělila o pár vzpomínek na vrcholový turnaj před domácím publikem.

elhotova.jpgJaké pro Vás bylo domácí MS?

Pro mě osobně neuvěřitelný zážitek, hlavně co se týče fanoušků, celkové atmosféry jimi vytvořené. Na utkáních základní skupiny v Brně byla hala vždy naplněná, působilo to kompaktně a lidé nás hnali kupředu. Z přesunu do Karlových Varů jsme z tohoto pohledu měli strach, protože karlovarská aréna je přeci jen mnohem větší prostor než hala na Vodové v Brně. K našemu velkému překvapení se lidé v prostoru vůbec neztratili a s přibývajícími vítěznými zápasy se aréna takřka naplnila a na finále bylo plno, což byl naprosto nepopsatelný pocit, obrovský kotel lidí má zájem na tom vás podpořit... Pro mě něco neopakovatelného…

Je podpora domácích fandů opravdu tak důležitá?

Podpora je samozřejmě důležitá. Je znát pokud hrajete na domácí půdě nebo venku a lidé křičí proti vám. Dá se říct, že fanoušci vysílají energii, která dodává motivaci a pocit, že hrajete pro ně a nedovolí vám polevit a kazit. Toho si nesmírně vážím a myslím si, že psychická podpora hraje obrovskou roli.

Jak na celý šampionát vzpomínáte?

Jen pozitivně. Nevybavuji si nic, co se týče právě fanouškovské kulisy, organizace nebo celkové atmosféry, kterou samozřejmě obnáší i ubytování a stravování, co by jen minimálně narušilo můj skvělý pocit z této akce.

Vnímala jste obrovský zájem celé české veřejnosti pozitivně?

Pozitivně je slabé slovo. Nevěděla jsem, že je něco takového vůbec možné, ještě teď to na mě působí jako z říše pohádek. Tušila jsem, že se přijde podívat asi více lidí než na běžný ligový zápas nebo třeba mistrovství Evropy, ale že to bude v takovém měřítku, to se mi ani nesnilo a jsem za to moc ráda, za zážitek, který si budu pamatovat do konce života a za ty úspěchy, které by se, podle mého názoru, bez takové masivní podpory lidí nikdy neodehrály.

Na závěr dodala Kateřina Elhotová i přání českým florbalistkám: Holky, porvěte se o co nejlepší výsledek, ať je vaše mistrovství neméně tak úspěšné jako bylo to naše a pamatujte na týmový výkon, táhněte za jeden provaz, protože jeden hráč jako samostatná jednotka v kolektivním sportu nic neznamená, ale ať se Vám každé jako jednotlivci daří!

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: