WFC 2013

sobota, 7. prosinec 2013

Že jsou dva roky skutečně dlouhá doba a leccos se může změnit, se nejlépe ilustruje na ženské ruské reprezentaci. Zatímco na posledním mistrovství světa v St.Gallenu bojovaly sveřepé Rusky ve čtrnáctičlenné sestavě s jedinou brankářkou, po výrazných změnách ve vedení  federace se hnuly ledy. Nový reprezentační trenér Anatoly Bykov tak do České republiky přiváží dvacetičlenný výběr, jehož základ tvoří vítězky Women´s EuroFloorball Cup z týmu Nauka-Trevelstroy.

Team-RUSSIA

Ruskou reprezentaci čeká těžký úkol. Na devátém mistrovství světa v Brně a Ostravě jsou nalosované do skupiny A, kde se utkají postupně s Polkami, Finkami a Švédkami.

Osu týmu trenéra Anatoly Bykova, který je mimo jiné i kapitánem mužské reprezentace, tvoří rovnou dvanáct hráček ruského šampiona z Nauka-Trevelstroy. Bykov, který je zároveň hlavním koučem Nauky, tak reprezentaci ordinuje velice podobnou, na mezinárodním poli úspěšnou, hru. Další početnou skupinu dodal druhý celek ruského šampionátu Olimp Fryazino. Oproti okleštěné a improvizované sestavě ze švýcarského St.Gallenu Rusky přivezou dvacet hráček, včetně dvou brankářek.

Sestava Rusek na WFC 2013:

Uliana

Veselova

Anastasiia

Zhidkova

Olga

Gryazeva

Vera

Pelevina

Ekaterina

Pushkina

Lidiia

Ignateva

Maria

Okulova

Natalia

Zhuravleva

Ksenia

Svalova

Anastasiia

Dolgoborodova

Ksenia

Makarova

Liubov

Serebryakova

Yulia

Sadretdinova

Elena

Shinyagina

Anna

Kolts

Maria

Rzhanenkova

Svetlana

Viktorova

Nadezda

Lapina

Anastasiia

Rodina

Yulia

Viktorova

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: