WFC 2013

sobota, 7. prosinec 2013

Polsko zdolalo v duelu skupiny A Rusko 6:3. Polky se však dvě třetiny trápily v zakončení a zápas definitivně rozhodly až v průběhu třetí periody. Polský výběr dostal k dispozici hned osm přesilových her, využil z nich pouze dvě. Naopak Rusky působily svému soupeři v oslabení nemalé potíže a Maria Okulova dokonce vstřelila při hře ve čtyřech hned dva góly. Polky však nakonec zápas ve třetí části zvrátily ve svůj prospěch a v úvodním zápase nezaváhaly.

Do střetnutí vstoupily aktivněji Polky a přikovaly své soupeřky na obrannou polovinu. Jenže největší potíží polského reprezentačního výběru byla produktivita. Polky byly v zakončení nedůrazné a řadu šancí zlikvidovala ruská brankářka Lapina. Polský tým prolomil trápení až v 18. minutě, kdy se prosadila Maja Stenka.

Ve druhé části se pokračovalo ve stejném duchu. Polky se trápily v zakončení a v průběhu druhé dvacetiminutovky nevyužily pět přesilových her, ačkoliv si vytvořily několik stoprocentních šancí. Naopak Rusky dokázaly z minima vytěžit maximum. Maria Okulova dvakrát utekla v oslabení a dala ruskému výběru naději na dobrý výsledek. Polky na její trefy odpověděly pouze jedním zásahem, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Reprezentantky polského výběru v průběhu třetí části zlepšily svou koncentraci v zakončení a definitivně rozhodly o výsledku střetnutí. Do sítě Ruska nasázely čtyři slepené góly, na které už ruský výběr reagovat nedokázal. Agata Plechova však s výkonem svého týmu spokojená nebyla. „Možná sehrálo roli, že to byl náš první zápas. Musíme se ale jednoznačně zlepšit v zakončení,“ řekla jedna z tahounek polského výběru, která se na výhře podílela jedním úspěšným zásahem. Více v rozhovoru zde.