WFC 2013

sobota, 7. prosinec 2013

Duel Austrálie a Maďarska přinesl pořádné drama. Australanky vstoupily do utkání s větším odhodláním a od samého začátku se dokázaly lépe prosadit. V poslední třetině ale přišel pokus o zvrat v podobě gólové senzace Maďarek, které několika rychlými zásahy ohrozily australské vítězství. Na vyrovnání jim už ale nezbyl čas, a tak utkání skončilo vítězně pro Australský tým 10:7.

Tento zápas se vyznačoval aktivní hrou, u které se hodně běhalo, a o nebezpečné střely a efektivní zákroky golmanek nebyla nouze. Hned od úvodního buly se oba celky snažily zvrátit skóre ve svůj prospěch, větší štěstí měly Australanky, které se v prvních deseti minutách prosadily hned třikrát. Hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou a Maďarky si dokázaly vypracovat několik šancí, všechny ale selhaly v koncovce. Další gól přidala na konci první třetiny nejzkušenější hráčka australského celku Tash Glass a do šaten se tak odcházelo s prozatím jednoznačným výsledkem 4:0.

Smolný začátek druhé třetiny přinesl Maďarsku početní nevýhodu, ze které dokázaly Australanky vytěžit maximum a zvýšit na 5:0. Maďarky se dočkaly kýženého gólu až v sedmé minutě, když míček za brankovou čáru dotlačila Tímea Pintye. To vykřesalo malou naději na zvrácení výsledku a pozvedlo morálku maďarských hráček, které se do soubojů začaly pouštět mnohem aktivněji. Obě strany si poté zahrály přesilovku, ve které nejdříve snížily Maďarky na 5:2 a vzápětí v oslabení inkasovaly. Australská první útočná formace přidala šestý gól, když po pohledné akci zakončila do prázdné branky Tara Keogh. Před zazněním sirény se podruhé v tomto zápase prosadila ještě Jessica Laidler.

V poslední třetině zvýšily Maďarky tlak a ve dvanácté minutě vstřelily branku, radovaly se však marně – kvůli hře v brankovišti totiž nebyla uznána.  V bojovnosti ale nepolevily a zanedlouho byly odměněny snížením na 8:4. Po oddechovém čase Maďarek přišla další rána pro Australanky, které si vstřelily vlastní branku. Následně přišel šestý gól Maďarek a australská reprezentace se tak začala strachovat o své vítězství. Na rozdíl jediné branky snížila v poslední minutě Liza Pecsenya a Austrálii nezbylo, než si také vzít oddechový čas. Maďarsko se pokusilo hrát bez brankářky, během power play ale pojistila dvojice Jessica Laidler a Tash Glass australské vítězství 10:7.

Nejproduktivnější hráčka Australského týmu a autorka dvou posledních gólů Jessica Laidler okomentovala utkání následovně: „V prvních dvou třetinách jsme daly hodně gólů a trochu usnuly na vavřínech, což se nám skoro vymstilo. Naštěstí jsme ale dokázaly udržet vítězství.“ Více v rozhovoru zde.