WFC 2013

sobota, 7. prosinec 2013

Nezvyklý soupeř ze zámoří čekal na naše západní sousedky v prvním utkání skupiny D. Němky neponechaly nic náhodě a do mistrovství světa vstoupily suverénně. O výsledku rozhodly už v první třetině a vykročily tak za svým snem postupu do čtvrtfinále.

Německé hráčky v první třetině zúročily větší zkušenosti z mezinárodních akcí a Kanaďanky k ničemu nepustily. Od začátku své soupeřky zavřely na jejich půlce a kanadské gólmance zle zatápěly. Simone Schwarz sice v sedmé minutě promarnila možnost otevřít skóre, když v samostatném úniku upadla, ale Němky se tím nenechaly rozhodit. V rozmezí 46 sekund třikrát rozvlnily síť za zády kanadské brankářky Indry Reck.

I v následujících minutách se Němky florbalem bavily a především přidávaly branky. Nutno říct, že jim v tom notně pomáhaly zmatky v kanadské obraně. Nejaktivnější byla Anne-Marie Mietz, která za tři a půl minuty zkompletovala hattrick. Skóre první třetiny se tak zastavilo až na stavu 7:0.

Přesto to byly Němky, které do druhé třetiny vyměnily brankářku. A Svenja Zell si ve druhé třetině zachytala rozhodně více, než její kolegyně. Němky sice měly stále více ze hry, ale častěji pouštěly Kanadu před vlastní branku. Zámořské hráčky však žádnou ze šancí nedokázaly proměnit.

Dočkaly jsme se také prvních vyloučení. Dvouminutový trest dostala kanadská brankářka za hrubost ve strkanicích před její bránou. Další vyloučení pak bylo na tuto úroveň netradiční. Kanadská hráčka zlomila hokejku a vydala se střídat. Spoluhráčky ji sice svým křikem vrátily pro hůl na hřiště, Eryn Brown však sebrala pouze jednu část zlomené hokejky a čepel nechala ležet na hřišti. Florbal není hokej a tak zákonitě přišel trest. Němky obě přesilovky využily, přidaly i další branky, a tak bylo skóre po druhé třetině 11:0.

Ve třetí třetině už se utkání pouze dohrávalo. Němky přidaly ještě dva góly a zápas skončil 13:0. „Věděli jsme, že to bude ze začátku těžké utkání, protože Kanada hraje tvrději, ale jsme rády, že jsme to zvládly,“ ohodnotila utkání autorka hattricku Anne-Marie Mietz. Více v rozhovoru zde.