WFC 2013

pátek, 1. březen 2013

Již ani ne deset měsíců nás dělí od vypuknutí světového šampionátu žen, jenž se uskuteční v prosinci na české půdě v Brně a v Ostravě. Právě v Ostravě se 5. března uskuteční oficiální los základních skupin. Šestnáct týmů bude za přítomnosti prezidenta IFF Tomase Erikssona a prezidenta ČFbU Filipa Šumana rozděleno do čtyř základních skupin po čtyřech.

Los je první velkou událostí, která by na sebe měla strhnout pozornost. Kvalifikačním sítem nemuselo projít hned pět celků. Kromě domácí České republiky se na základě umístění z posledního mistrovství kvalifikačním bojům vyhnuly Švédsko, Finsko, Švýcarsko a Norsko. Ostatní země si musely svou účast vybojovat.

Z Evropské části, kde se hrály dvě šestičlenné skupiny, postoupily Lotyšky, Slovenky, Dánky, Němky, Polky, Rusky a Maďarky, tedy vesměs všechny favorizované týmy. Největší štěstí měly Němky, které na mistrovství postupují jako lepší tým ze čtvrtých míst. Naopak Černý Petr padl na Nizozemky. Kvalifikační boje na evropské půdě nabídly napínavou podívanou. Favorizované Slovenky se o svůj postup musely strachovat až do posledního zápasu a nakonec skončily druhé za svými přemožitelkami z Lotyšska.

V americké části Kanada dvakrát porazila Spojené státy a rovněž i ona se může těšit na prosincový šampionát jako jediný zástupce zámořského florbalu. Do Čech zamíří jako nováček elitní skupiny. Zbylá tři místa obsadily asijské výběry. Konkrétně Japonsko, Austrálie a debutantky z Koreje, které budou na mistrovství startovat vůbec poprvé. Čtvrté místo, a tedy nepostupové, obsadily v asijské kvalifikaci reprezentantky Singapuru.

Los proběhne 5. března od 12 hodin na Magistrátu města Ostrava. Tento akt navštíví i několik významných hostů. Kromě již zmiňovaných prezidentů Filipa Šumana a Tomase Erikssona dorazí také zástupci organizačního štábu mistrovství světa, zástupci města Ostrava a zástupci českého týmu – trenérka Markéta Šteglová a hráčky Zuzana Macurová a Denisa Billá. Veškeré dění budou moci fanoušci sledovat živě na oficiálním webu MS www.wfc2013.cz.

 

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: