WFC 2013

neděle, 8. prosinec 2013

Německý národní tým zvítězil i ve svém druhém utkání na mistrovství světa a tabulce skupiny D vévodí s plným počtem bodů. Němky ale nevstoupily do utkání nejlépe a houževnaté Japonky činily favoritkám velký odpor. V průběhu střetnutí se však prokázala kvalita a Němky nakonec duel ovládly 6:3. Dvě branky do sítě Japonska vstřelila Pauline Baumgarten.

Jako první šly do vedení Japonky, které se díky své úporné snaze dočkaly odměny. V páté minutě otevřela gólový účet zápasu Yui Goto. Němky odpověděly už po minutě, o vyrovnání se zasloužila Laura Neumann. Začátek zápasu měl strhující scénář. Od německého zásahu neuběhly ani dvě minuty a Japonky šly znovu do vedení. Yui Takahashi trefila skákající míček a umístila ho do sítě.

Pak Němky definitivně přebraly iniciativu a vytvořily si velký tlak. Vzápětí byly gólově odměněny. V osmé minutě srovnala na 2:2 Pauline Baumgarten a hned o minutu později poslala německý tým do vedení Madeleine Heiskanen. Ačkoliv japonský trenér Yoshino Takanobu zareagoval na třetí německou branku změnou v bráně, inkasovaly Japonky do konce úvodní periody ještě jednou.

Japonské reprezentantky ve druhé třetině dlouho odolávaly tlaku německých soupeřek a bránily často na hranici obětavosti. A také díky tomu až do 31. minuty neinkasovaly. Pak se podruhé v utkání prosadila Pauline Baumgartner a poslala svůj tým do tříbrankového vedení. I ve zbytku druhé části měly Němky velkou převahu, kterou však nedokázaly gólově zužitkovat.

Ve třetí třetině se pokračovalo ve stejném duchu. Němky stále nenacházely recept na houževnatou japonskou obranu a do sítě brankářky Chisato Omyama přidaly pouze jednu branku. A protože se Japonky ještě jednou prosadily, utkání skončilo vítězstvím Němek 6:3. „Začátek pro nás byl překvapením, ale věděly jsme, že máme na to, abychom utkání otočily,“ vrátila se k nepovedenému úvodu Pauline Baumgarten, nejlepší hráčka německého týmu. Více v rozhovoru zde.