WFC 2013

neděle, 8. prosinec 2013

Polky se poprvé v historii utkaly se švédským výběrem a i přes velkou snahu se jim severský válec zastavit nepodařilo. Kdo bude na hřišti pánem, jim Therese Karlsson ukázala již po deseti sekundách zápasu.

V prvních minutách zápasu se Polky snažily útočit a hrálo se nahoru dolů. Švédky ale brzy převzaly otěže zápasu a uzamkly své soupeřky na jejich polovině. Ty se snažily vyrážet do rychlých protiútoků, Švédky však své slovanské soupeřky předčily v rychlosti. Vždy se dostatečně rychle vrátily do obrany a míček vybojovaly zpět.

Johanna Holmbom sice ve 12. minutě neproměnila nájezd, když se jí během něj míček vrátil zpět, následnou přesilovku nařízenou za polskou hru v brankovišti ale Švédky využily. Celou první třetinu nakonec vyhrály 4:0.

Ve druhé třetině dostaly Polky možnost přesilové hry po sekání před brankovištěm. Většinu své přesilovky však odehrály v obranném bloku na vlastní polovině, kde je Švédky i ve čtyřech hráčkách zamkly. Přesilovku tak Polky prohrály 0:1. Švédky přidaly ve druhé třetině celkem sedm gólů a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Ve třetí třetině už se Švédky florbalem bavily a přidaly dalších pět gólů. Kapitánkou Švédek byla v tomto zápase Emelie Lindström, která se ve včerejším zápase stala historicky nejúspěšnější hráčkou ženských mistrovství v kanadském bodování. (Rozhovor s ní můžete vidět zde.) Tentokrát přidala 1+5 bodů.

Elzbieta Piotrowska po zápase přiznala, že zápas se Švédkami je prostě něco jiného. „Takhle si v Polsku nezahrajeme. I když Švédky hrály pořád to stejné.“ Zbytek hodnocení Elzbiety Piotrowské si můžete pustit zde.