WFC 2013

neděle, 8. prosinec 2013

Kanaďanky v úvodu zápasy zaskočily své soupeřky a povedlo se jim vsítit svoji první branku na mistrovství. Šťastnou střelkyní byla Karley Ronnenberg. Pak však Dánky začaly využívat svoji lepší florbalovou techniku a herní vyspělost. Rychle vyrovnaly a posléze strhly skóre na svoji stranu.

Zámořské hráčky se ze hřiště začaly postupně vytrácet, a jen občas se jim dlouhým hokejovým nahozením podařilo dostat do závaru před dánskou branku. Evropanky postupně navyšovaly skóre, a to i díky pěkně provedenému nájezdu nařízenému za hru v brankovišti.

Ve druhé třetině se Kanada téměř k ničemu nedostala a Dánky navýšily své vedení na 8:1. Viděli jsme také přesilovky na obou stranách, v obou ale paradoxně měly více ze hry seveřanky.

V závěrečném dějství Dánky zpočátku mírně polevily v koncentraci a dočkaly se zaslouženého trestu. Po nevyužité přesilovce za hrubost nebyly dostatečně důrazné před vlastní brankou a byla to opět Karley Ronnenberg, kdo potěšil skupinku kanadských fanoušků v hledišti.

Pak se však rozhodla uzmout si pozornost Cecilia Di Nardo, která ve spolupráci s Annikou Bengtsson během minuty a půl vsítila tři góly. Dánky tak zaokrouhlily rozdíl ve skóre zápasu na deset a zvítězily 12:2.

Kanadské hráčky jsou však z možnosti zahrát si na mistrovství světa nadšené. „Zlepšujeme se každý zápas a je to pro nás krásný zážitek,“ říká autorka dvou kanadských gólů Karley Ronnenberg. Další část rozhovoru si můžete pustit zde.