WFC 2013

pátek, 1. březen 2013

Patronem ženského Mistrovství světa, které v prosinci zavítá do České republiky, bude Vojtěch Dyk známý především díky svému působení v populární hudební skupině Nightwork. Osmadvacetiletý zpěvák a herec Národního divadla přebírá patronát po Ivanu Trojanovi, který zaštítil mužský šampionát před pěti lety.

 

b_300_0_16777215_00_images_dyk.jpg

Vojtěch Dyk se věnuje sportu již od dětství a florbal hrál i na soutěžní úrovni. Od rodičů však bohužel pro florbal zdědil více kulturních genů než sportovních a vrhnul se na dráhu muzikanta a herce. „Florbal jsem hrál od devíti let, to ještě nebyl tolik známý. Dokonce jsem se později dostal i na oficiální trénink Tatranu Střešovice, ale jelikož jsem si pořád v šatně zpíval a kluci se mi za to smáli, tak jsem s florbalem skončil a šel raději zpívat,“ nastínil s nadsázkou možné důvody konce jeho florbalové kariéry.

Na svou roli během florbalového mistrovství žen se těší, především pak na krásu ženského florbalu: „Moje hlavní role, alespoň podle mě, bude takový stmelovač týmu. Chystám se třeba i promlouvat před zápasy v šatně nejen našich holek, ale i ostatních, kterým budu taky trochu škodit, abych našemu týmu pomohl k vítězství,“ komentoval s úsměvem své působení na šampionátu jeho patron Vojtěch Dyk.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: