WFC 2013

pondělí, 9. prosinec 2013

 „Two women show“ – tak by se dal nazvat zápas Slovenek s australskými soupeřkami. Až na jediný gól si zbývajících 6 rozdělily mezi sebe duo Lucia Košturiaková a Romana Janegová. Stejnou šanci měla i za Austrálii Jessica Laidler, ta ale neuspěla a vsítila „jen“ dvě branky. Boj o první příčku ve skupině C tak vybojovaly Slovenky vysoko 7:2.

Hala B byla naplněna k prasknutí a fanoušci hnali slovenské hráčky z vítězství. Ačkoliv Australanky dominovaly v obou svých předešlých zápasech, proti slovenským kráskám neměly šanci. Naše východní sousedky hrály aktivně od samého začátku, Australankám míček moc nepůjčovaly a raději si s ním hrály samy. Krátce po úvodním buly otevřela slovenská kapitánka skóre a dvěma ranami se prosadila Romana Janegová. Poté, co se trefila i Katarína Klapitová, Australanky obdržely jasný vzkaz, kdo je na hřišti pánem. V závěru první třetiny se ještě podařilo Austrálii vykřesat jiskřičku naděje na lepší výsledek a snížit na 1:4.

Změna stran přinesla do utkání trošku napětí – slovenské hráčky se svým vedením nechaly ukolébat a hned v úvodu druhého dějství inkasovaly, opět z hokejky nejproduktivnější australské hráčky Jessicy Laidler. To je však probralo a krátce na to doklepla nepovedenou střelu Michaely Šponiarové do prázdné brány Lucia Košturiaková.  O pár minut později ještě nádhernou sólovou akcí stylově zkompletovala svůj hattrick a stala se hvězdou zápasu.

Australanky se ale nechtěly vzdát bez boje, tvrdě napadaly a snažily se vybojovat ztracené balonky. Jessica Laidler dostala příležitost završit svůj hattrick během trestného střílení, míček ji ale sjel z hokejky a neškodně se dokutálel do rukou připravené slovenské gólmanky. Australanky početní převahu nevyužily a místo toho byl na hrací plochu přivolán zdravotník. Tržnou ranou na obočí se pyšnila australská kapitánka Jill Roberts, která po zápase odjela do nemocnice na šití. Vzápětí zůstala na zemi ležet i slovenská obránkyně Natália Broošová a utkání tak nabralo zcela jiný směr. K dalšímu zranění už naštěstí nedošlo a hattrick završila i slovenská ostrostřelkyně Romana Janegová.

 „Byl to těžký zápas a soupeř měl mnohem více zkušeností, zdůvodnila prohru svého týmu obránkyně Kihm Narelle (více v rozhovoru zde). „Vítězství ve skupině za takový úspěch nepovažujeme, ten přijde, až jestli porazíme zítřejšího soupeře, dodala slovenská kapitánka (rozhovor zde).

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: