WFC 2013

pondělí, 9. prosinec 2013

Velké drama nabídlo poslední utkání skupiny D, ve kterém se střetly reprezentace Dánska a Německa. Vyrovnané utkání v podstatě rozhodly dvě hráčky na straně Německa. Brankářka Indra Reck a střelkyně všech tří německých branek Ina Jensen.

Duel o vítězství ve skupině D mezi Německem a Dánskem sliboval pořádnou bitvu a taky se tak stalo. Výběr Simona Brechbühlera se na dánské soupeřky dlouhodobě a především důkladně připravoval, což přineslo své ovoce. Dánky sice v první dějství zatlačily své jižní sousedky hluboko na jejich polovinu, žádné brankové hody to ale tvůrcům lego stavebnic nepřineslo. Dánské střelkyně jakoby nemohly překonat zeď, kterou postavila německá brankářka Indra Reck. Devatenáctiletá golmanka Weissenfelsu předváděla jeden parádní zákrok za druhým a i jinak střelecky potentní Cecilia di Nardo kroutila nevěřícně hlavou.

Dánky se o šanci na vítězství v podstatě samy připravily svou nedisciplinovaností. Ve druhé třetině nabídly Němkám dvě přesilové hry a ty je díky Ině Jensen beze zbytku využily. Přestože se jim podařilo v závěru třetiny snížit zásluhou pohotové Caroline Christoffersen, pohodové dvoubrankové vedení na německé hokejky vrátila na začátku třetí třetiny opět Jensen. O zvrat se pak Dánky ještě pokusily skrze di Nardo, která tak vsítila svou sedmou branku na šampionátu, ale na motivované a především odhodlané Němky to nestačilo.

Ty mohly děkovat především brankářce Reck, která je několikrát podržela v závěrečných vteřinách, kdy Dánky hrály power-play. „Indra? Ta jednoduše zaválela!“ chválila svou spoluhráčku po zápase střelkyně hattricku Ina Jensen (více zde).

Němky tak postupují do předkola play-off, ve kterém se zítra v 9 hodin ráno utkání s Ruskami.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: