WFC 2013

pondělí, 9. prosinec 2013

Finky ve včerejším duelu i přes úvodní trápení zdolaly Rusko, dnešní zápas s Polskem měl podobný scénář. Polky po první třetině držely nadějné skóre 0:1 a ani po druhé dvacetiminutovce jim Finky neodskočily o moc. Ve třetí třetině už se však Seveřanky střelecky probudily a nakonec nasázely do sítě soupeřek devět úspěšných zásahů.

Finky byly od začátku aktivnější a nic nenasvědčovalo tomu, že by se v tomto utkání měly trápit. První gól vstřelila v osmé minutě Emmi Niemelä a poslala favoritky do vedení. Ve zbytku první části se Polky uchýlily k obětavému bránění a vyplatilo se jim to. Finky se opět trápily v zakončení a nemohly vymyslet recept na tvrdou a důraznou polskou obranu.

Podobný průběh měla i druhá perioda. Ve 27. minutě navýšila finský náskok Marianne Hannonen. Už to vypadalo, že Finky definitivně rozhodnou o výsledku a přidají další branky, když v tom udeřilo na druhé straně. Přesilovku Polska využila Katarzyna Fula. Polky najednou ožily a i v následujících minutách se tlačily do útoku. Finky přesto dokázaly odskočit. Jejich třetí gól vsítila Laura Mertsalmi.

Seveřanky do třetí třetiny vlétly a soupeře zasypaly několika nebezpečnými střelami. Dva slepené góly pak s definitivní platností zlomily odpor polského celku. Finky nakonec přidaly ještě další čtyři přesné zásahy, zatímco Polky se prosadily jen jednou. Finsko tak nakonec utkání plné tvrdých střetů ovládlo 9:2. „Nebyl to pro nás jednoduchý zápas,“ přiznala Karoliina Kujala, útočnice finského výběru. Více v rozhovoru zde.

Autor: Gusta Ondrejčík