WFC 2013

pondělí, 9. prosinec 2013

Souboj o to, kdo urve do tabulky skupiny C první body, uzavřel mistrovství pro hřiště brněnské Areny B. Středeční poslední brněnské zápasy předkola play-off se bude hrát pouze v Areně A. Maďarky se střetly s Koreou a na začátku se nechaly zaskočit. Přestože měly více ze hry, nechaly v šesté minutě Korejky natřikrát dorazit míček do branky a prohrávaly. Poté, co skóre otočily, se ještě jednou Korejky dostaly do zápasu, když jim ke srovnání pomohla chyba maďarské gólmanky.

Korejky pak Maďarkám samy pomohly k návratu do vedení. Dvakrát nesmyslně ztratily míček a Evropanky se tak dostaly do vedení, které už nepustily. Korejkám nepomohl ani time-out. Maďarky pak nevyužily možnost prvního nájezdu, když Veronika Vladár velmi brzy vystřelila pouze do gólmanky. Korejky pak ale zmatky ve svém střídání darovaly Maďarkám pátý gól.

Do druhé třetiny Korejky vystřídaly brankářku, ale ani Sun Woo Lee nezabránila dalším maďarským gólům. Na přelomu sedmé a osmé minuty jsme pak během 50 sekund mohli vidět dvě nařízená trestná střílení, po jednom na každé straně. Ani jedno nebylo proměněno, i když Maďarka Vértesi udělal kličku gólmance, pak jí však ujel míček a skončil těsně mimo. Přesto to byly Maďarky, kdo postupně navyšoval skóre až na 11:2.

Jak je na turnaji jejich zvykem, Korejky opět po přestávce vystřídaly brankářky. Ani to, ani přetrvávající podpora hrstky českých diváků v publiku je neochránily od postupného navyšování debaklu. Maďarky nakonec uzavřely skóre na 16:3. Kapitánka Brigitta Radácsi byla s výkonem svého týmu spokojená: „Dnes jsme hráli svoji hru a dařilo se nám proměňovat šance.“ Jaký cíl mají Maďarky do dalších zápasů, si můžete pustit v rozhovoru.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: