WFC 2013

pondělí, 9. prosinec 2013

Český tým deklasoval Lotyšsko 12:1 a v tabulce skupiny B obsadí druhou příčku. Češky šly do vedení už po 56 vteřinách zásluhou Denisy Billé, která proměnila samostatný nájezd nařízený za hru v brankovišti. Reprezentantky domácího výběru v první třetině spustily kanonádu a do sítě Lotyšek nasázely hned sedm gólů. I ve zbytku utkání měl český celek hru pod kontrolou a mohl si tak užívat vynikající atmosféru v hale.

Domácí hráčky šly již od první minuty za vítězstvím. Lotyšky se hned v úvodní minutě provinily hrou v malém brankovišti, za což je rozhodčí potrestaly nařízením samostatného nájezdu. Ten zkušeně proměnila Denisa Billá a poslala svůj tým do vedení. Češky v první třetině svého soupeře doslova přejely. V šesté minutě přidala druhý gól Dominika Šteglová a už o necelou minutu později navýšila český náskok Gabriela Žůrková, pro kterou to byla premiérová trefa na mistrovství světa.

České hráčky nepolevovaly a po brankách Urbánkové, Hašové, Paulovičové a znovu Urbánkové vedly po první periodě vysoko 7:0. Pak se domácí výběr na chvíli odmlčel, naopak Lotyšky se trochu vzpamatovaly. Střeleckou smůlu v prostřední části prolomila Jana Vojáčková, která uplatnila důraz v brankovišti a přidala osmou branku České republiky. O pět minut později se podruhé prosadila Žůrková.

Brankářka českého týmu Kristýna Provázková v utkání sahala po nule. Nakonec ji však o ni připravila spoluhráčka Kristýna Jílková, jejíž pokus o přihrávku skončil až ve vlastní síti. Češky však vzaly tento moment s úsměvem a ve třetí třetině dorazily svého soupeře. Urbánková zkompletovala hattrick, premiérovou trefu na šampionátu si připsala také Zuzana Halfarová a poslední gól českého týmu vsítila v přesilovce po krásné kombinaci Kristýna Jílková.

Hráčky České republiky tak obsadí v tabulce skupiny B druhé místo za prvním Švýcarskem a zítra budou vyhlížet svého čtvrtfinálového soupeře. Parádním výkonem se prezentovala Gabriela Žůrková, která proti Lotyškám vstřelila dvě branky a celkově se podílela hned na čtyřech gólech. „Góly, které jsem vstřelila, byly zásluhou celé lajny,“ vyzdvihla práci svých spoluhráček z pětky. „Diváci v Ostravě se mohou těšit na pěkný florbal!“ stihla ještě nalákat fanoušky do Ostravy, kam se český tým přesouvá. Více v rozhovoru zde.

Autor: Gusta Ondrejčík