WFC 2013

středa, 11. prosinec 2013

Kanada porazila v úvodním zápase v Ostravě výběr Koreje vysoko 11:0 a připsala si své druhé vítězství na turnaji. Kanaďanky tak budou v zítřejším duelu usilovat o umístění na konečné 13. příčce. K výhře je nasměrovala už úvodní dvacetiminutovka, ve které vstřelily hned sedm branek. Pěti body se na vysokém vítězství podílela Victoria Chapman.

Favorizovanější Kanada neměla v první periodě územní převahu, přesto byla lepší a dokázala se střelecky prosadit. Úvodní gól vsítila po 160 vteřinách Sonja Hotke. Kanaďanky se sice na chvíli odmlčely, pak ale během půl minuty přidaly další dvě branky a Korea už se z tohoto úderu vzpamatovat nedokázala.

Naopak. Kanaďanky přidávaly góly jako na běžícím páse. Nedá se říci, že by Korea nevyvíjela žádnou útočnou snahu, její reprezentantky však jednoduše neměly dostatečnou rychlost a postrádaly klid v koncovce. Na góly sice prohrály vysoko 0:11, na střely to však bylo z jejich pohledu vyrovnanější - 18:21.

Nejlepší hráčka zápasu Victoria Chapman se ohlédla i za přesunem z Brna, který musely všechny týmy absolvovat. „Cestování pro nás není nic nového, takže přesun do Ostravy jsme zvládly bez problémů,“ svěřila se. „Celý turnaj je pro nás cennou zkušeností, užíváme si to,“ usmála se po zápase hráčka, která k výhře svého celku přispěla dvěma brankami a třemi asistencemi. Více v rozhovoru zde. Z korejských hráček jsme po zápase vyzpovídali Cho Ji Sun (rozhovor zde).

Autor: Gusta Ondrejčík

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: