WFC 2013

středa, 11. prosinec 2013

První zápas před honosnými tribunami ostravské ČEZ Areny odehrály v rámci prvního čtvrtfinále národní týmy Finska a Norska. Favorizované Finky měly se svými soupeřkami nečekaně velké problémy. Nakonec zarputilé Norky přece jenom přetlačily.

Oddaný finský fanoušek, který během druhé třetiny utkání vyskládal na prázdná místa kolem sebe podobizny svých favoritek, měl docela blízko k tomu, aby své náčiní po zápase zase sbalil do tašky a odcestoval zpět domů. Finky totiž dlouhou dobu nemohly najít recept na dobře zorganizovanou norskou obranu.

Svěřenkyně Patrica Jonssona dokonce otevřely skóre utkání. Sandra Vika poslala vysoký míček na branku Jonny Mäkelä, který těsně před ní ze vzduchu sklepla Næss do branky. Finky celou první třetinu marně dobývaly norské území, v zakončení se ale stejně jako v Brně trápily. Střeleckou smůlu prolomila až ve 25. minutě Nina Rantala. Jejím týmu se evidentně ulevilo, vyhráno ale ještě neměly. Norky byly velmi nebezpečné z brejkových situací, které však s ledovým klidem hasila Mäkelä. Ve 33. minutě se ze zadních řad ke střele odhodlala Laura Kokko, norská brankářka Fosmark pouze vyrazila a dobíhající Tikkanen uklidila míček za brankovou čáru.

Opticky měly více ze hry Finky, gólové vyjádření ale scházelo. Kapitánka Laura Kokko v pozápasovém rozhovoru do kamery burcovala:„V semifinále musíme zahrát mnohem lépe. Zlepšíme se,“ slibovala (více zde). Za to, že se Finky postaví v sobotu vítězi duelu Švýcarsko – Německo, může finský národní tým děkovat především Rantale, která ve 43. minutě již podruhé rozvlnila norskou síťku. Na druhé straně se sice snažila o obrat Farnes, její střelecký úspěch však ostatní Norky nenapodobily.

„Bylo to blízko. Ale neproměňovaly jsme naše šance, Finky ano,“ přiznala pak v rozhovoru (více zde) Norka Tone Einstulen. V obrovské snaze strhnout utkání na svou stranu zapomněly Norky na zadní vrátka, kterými prošla nejprve Uimonen a v oslabení také Karoliina Kujala, která tak zpečetila výhru Finska.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: