WFC 2013

středa, 11. prosinec 2013

Ačkoliv měly Maďarky výborný vstup do zápasu, bojovné Japonky jim nakonec dokázaly vzdorovat a utkání přineslo rozuzlení až ve třetí třetině. Maďarky v ní zasadily svému soupeři rozhodující dva zásahy. I přesto, že Japonky ještě vyvinuly snahu vyrovnat, maďarské reprezentantky už si vedení pohlídaly a zítra v souboji o 13. příčku vyzvou Kanadu. Naopak Japonsko se v duelu o 15. místo střetne s Koreou.

Úvod zápasu vyšel lépe Maďarkám. Ve čtvrté minutě otevřela skóre Liza Pecsenya. Přesně o čtyři minuty později Maďarky využily další nepozornosti v japonské defenzivě a navýšily svůj náskok na dvě branky. Reprezentantky japonského výběru však nepůsobily zcela bezradně a několikrát se jim povedlo předvést pohlednou kombinaci. Odměna za tuto snahu přišla jen pár vteřin po druhém maďarském zásahu. Japonky se tak dočkaly snížení.

První třetina nakonec divákům nabídla zajímavou přestřelku. Maďarky znovu odskočily o dvě branky a převážně kontrolovaly hru. Jenže pak přišlo jejich vyloučení, Japonky přesilovku po necelé minutě a půl využily a opět se dostaly na dostřel. Už to vypadalo, že druhá třetina žádný gól nenabídne, když v tom znovu na japonské straně vytryskl gejzír radosti. Vyrovnávací trefu na 3:3 vstřelila osm vteřin před koncem druhé periody Midori Sawaguchi.

Třetí část začala mírnou převahou maďarského celku. Maďarky se snažily svou převahu vyjádřit i střelecky, ale Japonsko držela brankářka Chika Sato. Evropanky se však zanedlouho přeci jen radovaly a zásluhou Evelin Hotz šly do těsného vedení. Ačkoliv Japonsko ještě mělo k dispozici v závěru jednu přesilovku, vyrovnat už nedokázalo a maďarskou výhru naopak stvrdila pátou brankou Veronika Vladar.

Maďarky byly po utkání s výsledkem spokojené: „Jsme šťastné, že se nám dnes podařilo vyhrát. Zítra to však s Kanadou nebude nic jednoduchého, protože Kanaďanky se prezentují tvrdou hrou,“ vyhlíží už zítřejší souboj o konečné 13. místo Timea Pintye, útočnice maďarské reprezentace. Více v rozhovoru zde. Z japonských hráček jsme po zápase vyzpovídali Keiko Ida (rozhovor zde).

Autor: Gusta Ondrejčík

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: