WFC 2013

středa, 11. prosinec 2013

Na prstech jedné ruky by se dalo spočítat, kolikrát se Lotyšky ve čtvrtfinále dostaly k ohrožení švédské branky. Seveřanky se také nikam příliš nehnaly a tak v poklidné atmosféře porazily své soupeřky

Dvojice Wijk – Karlsson dala dvěma brankami Švédsku klid, minutu před koncem první třetiny zvyšovala Mattsson na 3:0. Ani ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Ihned v úvodu druhé části oživilo zápas nařízené trestné střílení. Anna Wijk sice backhandovým blafákem překonala Montu Cernou, ale vrátila se při něm zpět a tak nebyl gól uznán. Pak však Lotyšky opět jen bránily v bloku hluboko na své polovině, Švédky si rozvážně přihrávaly a občas zavěsily. Až v závěru třetiny se osmělily a v samostatném úniku nastřelily břevno.

Švédky na začátku třetí třetiny přidaly desátý gól, pak se ale odmlčely a z ojedinělého útoku skórovala Diana Isjomina. Druhý lotyšský gól přidala z nájezdu nařízeného za sekání Luize Bilinska krásnou kličkou do backhandu. Pobaltské hráčky tak ze šesti střel dvakrát skórovaly. Švédky si ale vítězství pohlídaly.

„Vstřelit gól Švédsku, nejlepšímu světovému týmu, je úžasný zážitek,“ byla přesto po utkání spokojená Diana Isjomina (celý rozhovor si můžete pustit zde). „Lotyšky se snažily, ale naším jasným cílem je zlatá medaile,“ zhodnotila zápas nejlepší švédská hráčka Anna Wijk (rozhovor s ní si můžete pustit zde).