WFC 2013

úterý, 2. duben 2013

Česká republika zažije svou generálku v rámci příprav na blížící se světový šampionát. Koncem dubna se totiž v Brně v Městské hale Vodova, tedy přímo v dějišti prosincového mistrovství světa, odehraje další díl Euro Floorball Tour. Diváci tak budou mít více jak půl roku dopředu možnost ochutnat atmosféru dějiště nadcházejícího mistrovství.

b_300_0_16777215_00_images_6375711489_b12da402b2_z.jpg

Do Brna se 26. až 28. dubna sjede ženská florbalová elita. Týmy Finska, Švédska, Švýcarska a Česka mezi sebou sehrají šest zápasů a mohou tak nalákat diváky do ochozů i na prosincový šampionát. V Městské sportovní hale Vodova s kapacitou 2900 míst se odehrály například základní skupiny nedávného mistrovství světa žen v basketbale, na kterém Češky slavily úspěch v podobě stříbrné medaile.

Brněnská sportovní hala je navíc baštou českého florbalu. Dlouhodobě zaznamenává nejvyšší návštěvnost v mužské extralize, jelikož je domácím hřiště brněnských Bulldogs. V únoru hala zaznamenala další divácký úspěch, když se zapsala mezi rekordmany rovněž v ženské extralize díky návštěvě na zápase židenického Sokola.

Do Brna přijedou pětinásobné mistryně světa Švédky, které budou na prosincovém šampionátu usilovat o čtvrtý titul za sebou. Vzdor jim budou klást Finky, které sice jsou dvojnásobnými držitelky světového titulu, ale naposledy se z něj radovaly před dvanácti lety. Výčet florbalové elity doplňují Švýcarky a samozřejmě domácí Češky.

V rámci doprovodného programu se v moravské metropoli střetnou rovněž juniorské reprezentace Česka a Slovenska. Juniorky tak budou pokračovat v budování nového týmu, jehož vrchol přijde příští rok na šampionátu v Polsku.

Na akci již byl spuštěn předprodej. Denní vstupné je v prodeji za 100 Kč, celý turnaj můžete navštívit za 200 Kč. Pro děti do 140 cm je vstup zcela zdarma. Vstupenky lze v předprodeji zajistit na internetových stránkách turnaje www.eft2013.cz.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: