WFC 2013

čtvrtek, 12. prosinec 2013

Hlavním atributem utkání o konečnou patnáctou pozici na světě bylo enormní nasazení. Ve velmi běhavém utkání rozhodla zkušenost Japonek, které dokázaly své šance na rozdíl od hráček Korey přetavit v kýžené branky.

Nechybělo mnoho celé utkání se mohlo nést v asijském stylu. Singapurské rozhodčí však nakonec byly u utkání Austrálie – Rusko. A tak u malého asijského mistrovství byli nakonec dánští arbitři. Ti pak už ve druhé minutě sledovali bouřlivé korejské oslavy po trefě Sunhwa Park. Už za necelou minutu vyrovnala Midori Sawaguchi z Japonska a nastartovala tak sérii hráček ze země vycházejícího slunce. Ty do konce třetiny slavily gól ještě dvakrát. Činila se zejména Yui Goto, která obě branky připravila. „Musely jsme opravdu hodně běhat, nebylo to lehké utkání,“ komentovala Japonka po zápase (více zde).

Japonky zvolily defenzivní taktiku, nechaly Korejky tvořit hru a to se ukázalo jako mistrovský tah japonského kouče Yoshino. V zakončení se korejské hráčky trápily, zatímco Japonky hrály na brejky a slavily jednu branku za druhou. Jejich účet se zastavil pěti gólech, což jim vyneslo patnácté místo na devátém mistrovství světa ve florbale žen.

Korejské hráčky tak na svém prvním šampionátu skončily na posledním 16. místě. Korejka Sunhwa Park (více zde) ale po zápase hlavu nevěšela: „Pro nás je to cenná zkušenost. Každý zápas je pro nás důležitý, i když ho prohrajeme.“

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: