WFC 2013

čtvrtek, 12. prosinec 2013

Český tým si poradil s reprezentací Polska a nadělil jí deset branek. Češky měly utkání pod kontrolou a svému soupeři dovolily skórovat pouze jednou. Ačkoliv nebyly tak suverénní jako v minulém utkání s Lotyšskem, zápas pohodlně dovedly do vítězného konce. V semifinále tak v sobotu narazí na Švédsko. Hattrickem se dnes prezentovala Tereza Urbánková.

Češky neponechaly nic náhodě a již od první minuty se tlačily do zakončení. Polky ještě úvodní tlak české reprezentace přečkaly, v páté minutě už však udeřilo. Čapková posunula míček na Černou a ta nekompromisně zavěsila. Český tým pokračoval v náporu a dočkal se dalšího zásahu. Lucie Paulovičová kličkou obešla svou strážkyni a umístila míček do sítě. A do třetice všeho dobrého, Jarolímová se skvěle zorientovala v brankovišti a míček skončil až za brankovou čárou.

České hráčky byly při chuti i ve druhé části, zvláště pak Nikola Černá a Anet Jarolímová, které si připsaly už svoje druhé úspěšné zásahy. Černá nejprve pohotovou střelou zvýšila na 4:0 a o čtyři minuty později Jarolímová krásnou ranou ze vzduchu zařídila Češkám pětibrankový náskok. Polky pak několikrát zahrozily, český výběr však výborně podržela brankářka Kristýna Provázková. Po chvilkovém výpadku český tým opět zabral a po gólech Sládečkové a Urbánkové vedl už 7:0.

Třetí třetina už nebyla z českého pohledu tak suverénní, přesto hned po 11 vteřinách navýšila náskok české reprezentace znovu Tereza Urbánková. Minutu po osmé české trefě se poprvé prosadily Polky. O jejich jedinou úspěšnou trefu se postarala Justyna Krzywak. Český tým rozradostnil domácí diváky ještě dvakrát. Hattrick zkompletovala Urbánková a desátou branku vsítila 17 vteřin před koncem Dominika Šteglová. Češky zápas ovládly 10:1.

Střelkyně hattricku Tereza Urbánková sice byla s výsledkem spokojená, je si však zároveň vědoma, že český tým musí některé věci zlepšit. „Dneska jsme to neměly tolik pod kontrolou jako v úterý s Lotyšskem, bohužel jsme se nevyvarovaly některých velkých chyb v obraně. To ještě musíme do sobotního zápasu zlepšit,“ řekla bezprostředně po zápase. Více v rozhovoru zde. „Češky dnes byly lepší, ale mrzí nás, že jsme nevstřelily více gólů,“ okomentovala utkání Justyna Krzywak, jediná střelkyně polského výběru. Více v rozhovoru zde.

Autor: Gusta Ondrejčík