WFC 2013

čtvrtek, 12. prosinec 2013

Ačkoli německá reprezentace před utkáním vyhlásila, že bude bojovat pro zraněnou obránkyni Katju Timmel, německou srdcařku, které zranění znemožnilo start na šampionátu, nepovedlo se jim to. Od Švýcarska schytali osm branek, přičemž samy nedokázaly skórovat ani jednou. Vítězky ze Švýcarska se tak utkají v semifinále s Finskem.

Karty jsou rozdány zase stejně. Ošidným čtvrtfinále opět prošly ty samé celky a členové takzvané TOP4 světa. V sobotu se tak proti sobě utkají domácí Češky proti Švédkám a Finky proti Švýcarkám.

Právě výhra Švýcarek se rodila až nečekaně snadno. Přestože se Němky na začátku utkání prezentovaly sympaticky a zdálo se, že by mohly favorizované Švýcarky přece jenom trochu potrápit, opak byl pravdou. Odhodlání a snad i zbožná přání začala brát za své už ve druhé minutě poté, co si Corin Rüttimann udělala prostor na středu hřiště a z „mezikruží“ prostřelila Svenju Zell. Němky se několikrát dostaly k ohrožení branky soupeřek, avšak švýcarská obrana ve spolupráci s Bircher nedopustila žádné drama. A když v 17. minutě Tanja Stella ve spolupráci se Serainou Ulber udělala z německých hráček kuželky, odskočilo Švýcarsko do dvoubrankového vedení.

Druhá a třetí třetina se pak nesla ve stejném duchu. Švýcarky usazené na polovině svých německých soupeřek, které se sporadicky dostávaly do brejkových situací, přičemž ty nedokázaly vyřešit správně, tedy brankou. „Soustředili jsme se na defenzivu, ale dopředu jsme věděli, že na Švýcarsko s tak mladým týmem zkrátka nemáme,“ shrnul zápas německý trenér Simon Brechbühler (více zde). Švýcarky naopak přidávaly jednu branku za druhou.

„Je skvělé být v něčem lepší než Němci,“ rozplývala se po zápase střelkyně dvou branek Seraina Ulber (více zde) a pak pokračovala „to víte, jsou lepší ve fotbale a jiných sportech, ale ve florbale jsme prostě lepší my!“

Švýcarky dokázaly skórovat celkově osmkrát a s nulou na kontě obdržených branek postupují do semifinále.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: