WFC 2013

čtvrtek, 4. duben 2013

Druhé největší město republiky s pověstným a těžko srozumitelným nářečím, je tradičním centrem vrcholového sportu. Vedle extraligových hokejistů Komety je Brno domovem třináctinásobných basketbalových mistryň z městské části Žabovřesky či futsalového Tanga. Není tedy překvapením, že právě toto město je jedním z pořadatelských měst florbalového mistrovství světa žen. Sport je zkrátka v Brně jako doma. Kam ale vyrazit v době, kdy si váš tým užívá zaslouženého odpočinku v nabitém programu Mistrovství světa?

 

Už když přijíždíte do Brna, můžete si všimnout jeho dvou zásadních dominant. Katedrály Petrov, spirituální centrum, kam se věřící fanoušci mohou jít modlit za nejlepší výkony svých oblíbenkyň a zcela nepřehlédnutelný Špilberk s obávanými kasematy. Místo s hutnou atmosférou, jakou by „Špilasu“, jak brněnští svému hradu familiérně říkají, záviděla i pevnost Boyard. Fanoušky by jistě potěšila představa, že jejich neoblíbené soupeřky by místo utkání strávily den dva zamčené ve vězeňských kobkách. Když už jsme u těch architektonických symbolů Brna, je třeba zmínit nedávno zrekonstruovanou funkcionalistickou vilu Tugendhat, která patří do seznamu světového dědictví UNESCO. 

b_300_0_16777215_00_images_pilberk.jpg

Brno je známé univerzitní město. Sídlí zde dokonce čtrnáct vysokých škol! Proto není divu, že po nocích to v Brně žije bujarým životem. Bary a taneční kluby jsou sice na rozdíl od pověstné ostravské ulice Stodolní rozptýleny po městě, ovšem v příjemné dostupnosti centra či MHD. Na florbalisty a florbalistky jsou dlouhá léta zvyklí v klubu Two Faces, který je jen pár kroků od Petrova, z nějž je nádherná noční vyhlídka na Brno.  

Propracovaný systém nočních linek městské hromadné dopravy je něco, co mladí či zábavychtiví lidé velmi kvitují. Noční autobusy tradičně vyjíždějí od hlavního nádraží co hodinu do všech koutů Brna a přilehlých oblastí, proto se člověk nemusí obávat, že by se po dlouhé noci nedostal do své postele. 

V centru města je velké množství kaváren, a protože Brno leží v samém centru Jižní Moravy, nemůžou chybět ani vinárny s výběrem toho nejlepší, co se v kraji urodilo.  Na náměstí Svobody, tedy centrálním brněnském náměstí, je k vidění mimo jiné i takzvaný brněnský orloj, vysoké černé hodiny ve tvaru nábojnice. Každý den v 11:00 hodin vypouští kuličku, kterou si šťastný lovec může odnést jako památku na Brno. Ostatně samy hodiny vznikly k 365. výročí, kdy město Brno odolávalo nájezdu švédských bojovníků v průběhu třicetileté války. 

Otázkou je, jak v Brně odolá obrana pořádající České republiky, pokud se setká s multisvětovými šampionkami ze Švédska…

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: