WFC 2013

pátek, 13. prosinec 2013

Slovenská reprezentace se rozloučila se světovým šampionátem vítězně, a proto v konečném zúčtování obsadí devátou příčku. Slovenky měly opět vydařený vstup do zápasu, na rozdíl od předchozích střetnutí však dokázaly zápas dovést do vítězného konce a nakonec tedy i přes dvougólový ruský finiš zvítězily 6:4.

Slovenky stejně jako včera vstoupily do utkání lépe než jejich soupeř a dokázaly se dvakrát prosadit. Gólový účet zápasu otevřela po pohledné akci Martina Stašová. O necelé tři minuty později bylo na slovenské straně ještě veseleji. Kapitánka Lucia Košturiaková ukázala přehled ve hře a míček bez problémů umístila do sítě.

Slovenky i tentokráte vypadly ve druhé třetině ze hry a šance si vytvářel ruský celek. Zvláště pak ve 26. minutě měly Rusky dvě stoprocentní šance, které však trestuhodně neproměnily. A protože se Slovenky z dosavadního průběhu šampionátu poučily, dokázaly své vedení pojistit. Nejprve se po individuální akci předvedla Zuzana Šponiarová a pak v přesilovce přišpendlila míček pod horní tyčku Romana Janegová.

Rusky se přeci jen v prostřední části prosadily a zásluhou Světlany Viktorové alespoň snížily na 1:4. Jenže Slovenky další drama nedopustily a dokázaly, že se opravdu poučily z předchozích duelů s Lotyšskem a Dánskem. Sice znovu inkasovaly, ale samy vstřelily dva pojišťující góly. Rusky v závěru zkusily hru bez brankářky, která jim vynesla další dva úspěšné zásahy, na výsledku zápasu už to však nic nezměnilo.

„Devátá příčka je sice největším úspěchem v historii slovenského ženského florbalu, ale chtěli jsme do elitní osmičky,“ řekla po zápase Alžběta Ďuriková, talentovaná obránkyně slovenského celku. Více v rozhovoru zde. „Desáté místo není pro ruský tým moc velkým úspěchem, očekávali jsme, že to bude lepší,“ zhodnotila turnaj Anastasiia Rodina, jedna z tahounek ruského reprezentačního výběru. Více v rozhovoru zde.

Autor: Gusta Ondrejčík