WFC 2013

pátek, 13. prosinec 2013

Tak tohle čekal jen málokdo. Lotyšky, které jsou po celý šampionátu jen svým stínem, dokázaly zabrat v bojích o umístění. Devítibrankovým přídělem to odnesla reprezentace Polska. Ta se dokonce nedokázala ani jednou prosadit.

Lotyšsko využilo svůj volný čtvrteční den beze zbytku. Hráčky pobaltské země načerpaly síly, které v páteční utkání proti Polsku přetavily do kýžených branek. „Je skvělé, že jsme dokázaly nastřílet Polsku devět gólů. Taky jsme tady dostaly pár přídělů,“ radovala se po zápase Luize Bilinska z Lotyšska (více zde). Na druhé straně měla přesně opačné pocity jediná Polka hrající švédskou Elitserien, Malgorzata Pazio (více zde): „To je tak, když jedna část týmů hrát chce a ta druhá se někde zapomněla.“

Polský trenér Arkadiusz Pysz zvolil defenzivní taktiku. Polky byly statické, zatímco Lotyšky vedle nich točily míček a čekaly na svou příležitost. Celkově vyslaly na polskou branku, kde se vystřídaly obě brankářky, čtyřiadvacet střel a rovných devět se jich ujalo. Stejný počet střel měly i Polky, avšak ani jedna z nich se neujala. Lotyšské brankářky (Visnevska s Jekabsone) si připsaly společnou nulu.

V nedělním utkání o celkové páté místo na turnaji se tak utkají Lotyšky s vítězem duelu Norsko - Německo. Polky čeká souboj o sedmé místo s poraženým.

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: