WFC 2013

pátek, 13. prosinec 2013

Zápas plný nepřesností měl po dvě třetiny podobný průběh. Norky profesorsky držely míček, jejich přihrávky však nebyly dostatečně rychlé, aby rozložily německou obranu. Do šancí se oba týmy většinou dostávaly po chybách soupeře. Ostatní lehké norské střely pochytala německá brankářka Indra Reck. Gól tak v první třetině padl pouze jeden, v desáté minutě se prosadila Mia Osterhaug.

 

Přestože měly i ve druhé třetině od počátku více ze hry Norky, Němky se ve čtvrté minutě radovaly z vyrovnání. Elisabeth Torp přišla na mantinelu v souboji s Madeleine Heiskanen o míček, a pustila Němky do přečíslení 2 na 1. Střelou do prázdné brány po excelentní přihrávce zužitkovala akci Franziska Kuhlmann. Do dvou minut se ale Norky dostaly zpět do vedení, když střelou od mantinelu vstřelila svůj první gól na mistrovství Victoria Hansen. Němky poté nedokázaly využít jedinou přesilovku v zápase.

Jestliže norská převaha byla v prvních dvou třetinách spíše bezzubá, ve třetí části tahala Indra Reck ze své sítě míček celkem pětkrát. I tak si ale připsala několik dalších povedených zákroků, sama ovšem tým Norek porazit nemohla. Výborný zápas hrála především Victoria Hansen, která k vítěznému gólu z druhé třetiny přidala další dva a završila hattrick. Němky si tak v sobotu zahrají s Polkami o sedmé místo a Norky čeká Lotyšsko v nedělním zápase o páté místo.

„Norky patří do nejlepší pětky a dnes prostě byly lepší,“ zhodnotila zápas německá gólmanka Indra Reck, která čelila celkem 35 střelám (celý rozhovor zde). To Victoria Hansen zářila spokojeností: „Jsem moc ráda, že jsem svými góly pomohla k vítězství a že se mi tak dařilo. Těšíme se na nedělní zápas.“ (více zde)

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: