WFC 2013

sobota, 14. prosinec 2013

Polský národní tým zakončil svou cestu na devátém světovém šampionátu žen vítězstvím nad Německem a v konečném pořadí obsadí sedmou příčku. Zápas nenabídl divákům dramatickou podívanou, Polky byly už od začátku lepší a v první třetině odskočily do klíčového náskoku. Němky ve zbytku střetnutí nenašly dostatek síl na obrat a duel tak skončil výhrou 3:1 pro Polsko.

Polky šly do vedení už po 45 vteřinách, skóre otevřela Anna Kubowicz. Polské hráčky si v úvodní části vytvořily převahu a Němky naopak hrozily z ojedinělých protiútoků. Ve 12. minutě polský národní tým odskočil na rozdíl dvou branek. Elzbieta Piotrowska našla na středu volnou Agatu Plechan, která míček zametla do branky. Němky dokázaly v úvodní třetině snížit a dostaly se zpátky na dostřel.

Diváci si na další gól museli počkat až do třetí periody, kdy polský náskok pojistila svým druhým gólem Anna Kubowicz. Němky už odpověď na tuto branku nenašly a Polky tak zápas dovedly v poklidu do vítězného konce. „Jsme šťastné, že jsme dnes vyhrály. Sedmé místo není špatné, před mistrovstvím jsme však trochu pohlížely na pátou příčku,“ řekla s úsměvem Agata Plechan, která společně s Elzbietou Piotrowskou vytvořila na turnaji úderný polský tandem. Více v rozhovoru zde.

Německý tým v zápase s Polskem nepůsobil čile. Důvod je však jasný. Německo odehrálo sedm zápasů během osmi dní. „Měly jsme za sebou několik náročných zápasů a zejména v závěru nám asi trochu chyběly síly,“ řekla po utkání Laura Neumann. Němky tedy nakonec obsadily osmé místo, což je pro ně velmi pozitivní výsledek. „Osmé místo je pro Německo skvělým úspěchem, jsem na svůj tým hrdá!“ vysekla poklonu svým spoluhráčkám. Více v rozhovoru zde.

Autor: Gusta Ondrejčík