WFC 2013

sobota, 14. prosinec 2013

Druhé semifinálovém utkání, ve kterém Češky vyzvaly úřadující mistryně světa ze Švédska, nepřineslo žádné překvapení. Skvěle připravené Seveřanky potvrdily roli superfavorita a Češky zničily devíti brankami.

Domácí reprezentace naběhla do haly, ve které ji přivítalo 4694 diváků (o diváckém rekordu píšeme zde) čekajících na zázrak. Protože právě ten by se musel stát, aby česká reprezentace porazila ve skvělé formě hrající Švédky.

V elektrizující atmosféře Češky zvládly zachytit švédský nástup, poctivě bránily a pohybovaly se s atletickými Švédkami. Seveřanky hrály velmi trpělivě a ani hlasité publikum je neznervózňovalo. Už v prvních minutách si vytvořily dostatek šancí, které by mohly rozhodnout zápas. Ale skvělá Jana Christianová držela naděje českých hráček i publika ve hře. Přesto ji Seveřanky dokázaly v první třetině dvakrát překonat. Nejprve se trefila Jakobsson, pak jedna z českých hráček nechala z druhé vlny naběhnout do obrany Sandru Mattson na níž téměř okamžitě přiletěl přesný míček z čepele Emelie Lindström.

Domácím patřil začátek druhé třetiny. Výrazně se osmělily a především začaly proměňovat své šance. Bohužel pro české fanoušky pouze dvakrát. A v obou případech u toho byla dvojce Anet Jarolímová – Hana Sládečková. Češky díky nim vyrovnaly, avšak remízový stav trval necelé dvě minuty. Švédský brankostroj znovu nastartovala Tschöp střelou z dálky, která zaplula přesně do šibenice domácí branky – 3:2. Ve 29. minutě švédská kapitánka Eiremo našla střílenou přihrávkou číhající čepel Wikström a ta nádhernou tečí poslala Švédky do dvoubrankového vedení.

Diváci v hale byli sice neúnavní a dál hnali hlasivkami Češky kupředu, ale na skvěle hrající Švédky to nestačilo. Seveřanky vyučovaly produktivitu. „Češky se za poslední dva roky zlepšily, ale my jsme byly prostě lepší,“ uznala kvality domácích Victoria Wikström v pozápasovém rozhovoru (více zde). Christianová kapitulovala celkem devětkrát.

V zítřejším utkání o bronz, ve kterém se utkají Češky se Švýcarkami, se po dvou letech obrátí karty. Budou to Češky, koho čeká obhajoba medaile před domácím publikem. „Myslím, že Švýcarky nám budou chtít vrátit prohru ze St. Gallenu,“ konstatovala po utkání obránkyně Nikola Černá (více zde). Poslední představení Češek začne ve 12:30. Finále mezi Finskem a Švédskem je pak naplánované na 15:30.