WFC 2013

úterý, 20. srpen 2013

OSTRAVA

Ostrava je převážně průmyslové statutární město na rozhraní Moravy a Slezska na severovýchodě České republiky, poblíž hranice s Polskem. Ostrava leží na soutoku Lučiny, Odry, Opavy a Ostravice. Díky umístění v Moravské bráně má Ostrava příjemné klima, které svědčí řadě druhů fauny a flóry typických pro střední Evropu. Město o rozloze 214 km² tvoří celkem 23 městských obvodů, ve kterých žije 300 tisíc obyvatel. Ostrava, sídlo krajského úřadu Moravskoslezského kraje i okresu Ostrava-město, je tak třetím největším městem Česka.

Ostrava

Počet obyvatel: 299 622
Rozloha: 214 km2
Oficiální stránky: www.ostrava.cz/cs

 

 

 

 

ČEZ Aréna Ostrava

ČEZ Aréna OstravaModerní víceúčelová hala splňuje i nejpřísnější nároky pořadatelů a návštěvníků. Sportovní a společenské zařízení dovoluje pořádání nejobtížnějších podniků od sportovních utkání až po velké koncerty. ČEZ Aréna se může změnit podle přání organizátorů do 46 variant nejpestřejšího provedení. Během několika hodin se palác promění z moderní ledové plochy pro hokej nebo lední revue v ideální prostředí sálových sportů (dva tenisové dvorce, palubovka pro basketbalisty, volejbalisty, futsal, kolovou), koncertní sál s využitím plochy jako hlediště. Rovněž je ideálním prostředím pro velké veletržní akce či firemní akce.

Otevřeno: 1986
Kapacita: 10 107
Oficiální stránky: www.arena-vitkovice.cz/cez-arena

BRNO

Čtyřistatisícové Brno je druhým největším městem České republiky a zároveň největším městem Moravy. Oblast kolem soutoku řek Svratky a Svitavy je administrativním střediskem Jihomoravského kraje. V Brně ale sídlí také celorepublikové instituce, jako je Ústavní soud nebo Nejvyšší státní zastupitelství. Velkou tradici zde má vysoké školství, které produkuje špičkové odborníky, díky nimž je město centrem výzkumu a vědy.

Brno - Petrov

Počet obyvatel: 378 965
Rozloha: 230 km2
Oficiální stránky: www.brno.cz

 

 

 

 

 

 

MSH Vodova Brno

Hala Vodova BrnoHistorie celého areálu se váže k dobám první republiky. Stadion, který vznikl v té době na periferii Králova Pole, byl využíván především k sokolským sletům. V sedmdesátých letech vyrostla v blízkosti stadionu víceúčelová sportovní hala míčových sportů, která byla používaná též ke kulturním a společenským akcím. V roce 2001 byla slavnostně otevřena nová velká hala míčových sportů, která byla vybudována za významné finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Otevřeno: 2001
Kapacita: 3 000
Oficiální stránky: www.vodova.cz 

Skupina ČEZ
IFF
Asics
Gerflor
Ostrava - City of sport

Moravskoslezský kraj
Brno
Autocont
Isoline
Konica Minolta

Do konce mistrovství zbývá: